ORGANIZUJE,Wpis

Materiały do pakowania prezentów- Jak je sprytnie zorganizować

Często zdarzała mi się taka sytuacja:

Gdy wybieraliśmy się na jakąś imprezkę (urodziny, imieniny, ślub), nie kupowałam paczki czy papierów do prezentów, bo byłam święcie przekonana, że mam w domu. Potem przeczesywałam różne domowe zakamarki w poszukiwaniu odpowiedniego opakowania. Traciłam na to wiele czasu i nerwów, bo najczęściej poszukiwania rozpoczynały się tuż przed imprezą. Postanowiłam rozprawić się z tym raz na zawsze. Zebrałam wszystkie gadżety do pakowania prezentów w jednym miejscu i teraz nie mam z nimi problemu.

Jak zorganizować materiały do pakowania prezentów: paczki, wstążki, tasiemki.

Krok 1. Zbierz wszystko z jednym miejscu.

Przeszukaj szafki, komody i szuflady.

Krok 2. Sprawdź ich stan.

Wyrzuć wszystkie pogniecione, podarte, brzydkie. Przecież nie chciałbyś dawać prezentu w jakiejś szkaradzie.

Krok 3. Posegreguj.

Ja ułożyłam sobie 4 kategorie: dla dzieci, uniwersalne, świąteczne, inne (wstążki, tasiemki, organzy,papiery pakowne)

Następnie poukładałam paczki od najmniejszej do największej.

Krok 4. Wybierz największą paczkę w której pomieścisz pozostałe.

Powkładałam po kolei kategoriami. Za największą paczką z jednej kategorii była najmniejsza z drugiej. Wstążeczki radzę umieścić w osobnym zamykanym woreczku i umieścić na przodzie. Natomiast papiery pakowne gdzieś z boku.

Krok 5. Znajdź miejsce do przechowywania.

Znajdź takie miejsce w mieszkaniu, w którym taka paczka nie będzie zawadzać, a będzie do niej swobodny dostęp. U mnie jest to spiżarnia. Może to być równie dobrze duża szafa czy garderoba.

organizacja-paczek-do-prezentow3

organizacjia-paczek-do-prezentow

oszczedzaj

Gdy ktoś z domowników dostaje prezent, zawsze zostawiam opakowanie prezentowe. Nie pamiętam kiedy ostatnio kupowałam materiały do zapakowania prezentów. Uważam, że to jest zbędny wydatek, ponieważ w prezencie nie liczy się opakowanie a jego zawartość (pomijamy oczywiście szkaradne, podarte paczki 😉 ).

Czasem jednak chce aby prezent był pięknie zapakowany np. na ślub. Jeśli nie mam odpowiedniego opakowania to kupuje takie, aby  potem mogło być wykorzystane np. koszyk wiklinowy czy ładny kartonik.

OlaKombinuje

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…