Wpis

Szafka pod zlewem jak ją zorganizować

Szafka pod zlewem. Czego to tam ludzie nie pochowają. Sama kiedyś miałam tam totalny bajzel, kosz na śmieci, wiadro na odpadki, środki czystości, cebulę, a czasem i ziemniaki. Normalnie cuda na kiju.

Planując kuchnie warto się zastanowić nad praktycznym zagospodarowaniem takiej szafki. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest szuflada, którą da się otworzyć przez naciśnięcie np. kolanem. Wiele razy chciałam wyrzucić coś do śmieci, a miałam brudne ręce. Super rozwiązaniem są systemy koszy na śmieci. Fajnie jest umieścić tam kilka koszy na śmieci zgodnie z zasadą segregacji odpadów. Super jak można tam też zmieścić środki czystości, które wykorzystujemy w kuchni.

Seria Blum

Peka

Variera Ikea

Niestety w moich starych meblach nie mam szuflady, ale starałam się je zagospodarować tak aby były najbardziej praktyczne. W mojej szafce pod zlewem znajduje się kosz na śmieci niesegregowane, kosz na bio odpadki oraz organizer z domowym środkiem czystości, płynem do naczyń, workami na śmieci, gąbkami i ściereczkami. Pudła na odpady segregowane umieściłam pod schodami.

Zobaczcie jak świetnie zorganizowane mogą być szafki pod zlewem.

Inspiracje z sieci

 
OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Koniecznie zobacz też