Odpoczywa,ORGANIZUJE,Wpis,WYCHOWUJE

Pamiątka z wakacji- ekspresowy filmik, który robi się sam

W piątek w nocy wróciliśmy z naszego bardzo spontanicznego urlopu. Jednego dnia dzwoni do mnie Kamil i mówi „Ola, mam 2 tygodnie urlopu. Chciałaś gdzieś wyjechać to szukaj jakiejś wycieczki.”

Mój mąż raczej nie należy do spontanicznych optymistów (jak ja), więc szybko (aby się nie rozmyślił), wykonałam telefon do koleżanek z pracy. Urlop załatwiłam w 5 minut i w niewiele więcej wycieczkę w Słonecznym Brzegu.

Były to nasze pierwsze wspólne wczasy zagraniczne. Byliśmy pełni obaw przed wylotem, jednak ostatniego dnia żałowaliśmy, że tak szybko zleciało.

Część znajomych prosiła nas o zdjęcia „Wrzućcie coś na fejsa lub insta” czytaliśmy co chwilę. O tym, że ze mnie bardzo sentymentalne/lubiące wspomnienia stworzenie wiecie już z tego wpisu. Po powrocie z wakacji, zamiast zasypywać znajomych i rodzinkę tysiącem zdjęć zrobiłam krótki filmik (zajęło mi to rapem 3 minuty), który udostępniłam dla wszystkich. Trwa on niecałe 2 minuty i w wielkim skrócie pokazuje Wakacje Gazduloków 2017.

Podrzucam Wam, krótki tutorial jak najprościej zrobić filmik z wspomnieniami. Każdy użytkownik smart-fona, korzystający w usług google może mieć w kilka chwil taki uroczy filmik. Nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności, bo praktycznie program zrobi za Was wszystko sam. Zobaczcie jakie to proste.

Jak zrobić, krótki filmik ze zdjęć na smartfonie

Krok 1: Wybierz aplikacje „Zdjęcia google”

Krok 2: Wybierz funkcję „ASYSTENT”

Krok 3: Wybierz opcję „FILM”

Krok 4: Wybierz zdjęcia i filmy, które chcesz wykorzystać (maksymalnie 50). Gdy już masz wszystko zaznaczone, kliknij na „UTWÓRZ”. Poczekaj kilka chwil, aż filmik się załaduje.

Krok 5: Filmik utworzył się automatycznie. Teraz możesz go edytować np.:

1. Zmiana nazwy

2. Zmiana stylu filmiku

3. Zmiana muzyki.

Można wybrać własny utwór lub też skorzystać z gotowych darmowych motywów muzycznych.

4. Zamiana kolejności lub usunięcie niepasujących zdjęć.

Krok 6: Gdy filmik jest gotowy należy go zapisać klikając na „3 kropeczki”, a następnie”Eksportuj film”

Krok 7: Gotowe. Teraz możesz się podzielić swoimi wspomnieniami z rodzinką i znajomymi.

 

Mam nadzieję, że skorzystacie z tego tutorialu i stworzycie własne pamiątkowe filmiki.

OlaKombinuje

 

 

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…