organizacja w smartfonie
Wpis

Organizacja i porządki w telefonie

Nie znam osoby, która nie miała by smartfona. Zastąpił nam on wiele innych urządzeń i niewątpliwie ułatwia życie w wielu kryzysowych sytuacjach. Robimy nim zdjęcia. Szukamy potrzebnych informacji. Sprawdzamy trasy i prognozy pogody. Używamy go jako książki telefonicznej i terminarza.

Ja nie wyobrażam sobie bez niego funkcjonowania. Robię nim dużo zdjęć i prowadzę na nim bloga. Aby praca ze smartfonem była łatwa i przyjemna lubię mieć go dobrze zorganizowanego. Pokaże Wam dziś w kilku krokach jak uporządkować i zorganizować swój telefon.

Aplikacje

Wejdźcie w ustawienia i aplikacje. Zastanówcie się jakich nie używacie i je odinstalujcie. Im więcej aplikacji zainstalowanych na urządzeniu tym wolniej działa. Zostawcie jedynie te, które są Wam potrzebne i przydatne.

Zdjęcia i filmiki

Podejrzewam, że macie mnóstwo zdjęć i filmików. W tym pewnie 1/3, które są takie same jak inne, nieostre lub całkiem bez sensu. Usuńcie takie zdjęcia, bo tylko niepotrzebnie zajmują cenną pamięć. Ja w wolnej chwili, np. w kolejce na poczcie czy do lekarza, staram się usuwać chociaż po kilka niepotrzebnych zdjęć. Resztę skopiujcie do komputera lub umieśćcie na wirtualnej chmurze, aby nie przepadły w momencie straty telefonu.

Powiadomienia

Mnie nadmiar powiadomień, doprowadzał do szału dlatego większość wyłączyłam. Polecam Wam to samo.

Wiadomości i kontakty

Mało kto w dobie Messengera i Whats Appa wysyła SMSy. Polecam Wam usunąć wszystkie zbędne SMSy, aby łatwiej można było znaleźć ważne wiadomości. Polecam też zaktualizować numery telefonu znajomych.

Organizacja na pulpicie

Tutaj każdy musi podejść do tego indywidualnie. Ja na stronie głównej mam najpotrzebniejsze aplikacje: Wiadomości, Telefon, Komunikatory. Na drugiej, mam aplikacje pomagające mi z blogowaniu i obrabianiu zdjęć. Na kolejnej natomiast inne przydatne w codziennym życiu apki. Pogrupowałam też rzadko używane aplikacje w foldery, aby nie zaśmiecały mi pulpitu.

Mam nadzieję, że i Wy ułatwicie sobie życie i zorganizujecie swój telefon.

OlaKombinuje

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…