ORGANIZUJE,SPRZĄTA

Guziki i artykuły do szycia- jak zorganizować

Gdy moje dzieciątka były malutkie myślałam, że wystarczy mi igła i kilka kolorów nitki, aby ogarnąć małe prace szwalnicze w domu (czy coś w tym stylu). Absolutnie nie martwiłam się czy mam jakąś tasiemkę, guziczek czy skrawki materiału. Wychodzę z założenia, że nie należy gromadzić zbędnych rzeczy „bo może kiedyś się coś przyda”. Im więcej mamy zbędnych rzeczy w domu tym tworzy się większy bałagan. Gdy robiłam rewolucję w moim domu, wyrzuciłam całe pudełko „zapasowych guzików” od dawno nie noszonych ubrań, starych zamków i zaczepów. Pozbyłam się niepotrzebnych materiałów i ubrań. Nie mam zdolności do szycia i wszelkie prace z tym związane wolę zlecać zawodowym krawcowym.

Pozdrawiam moją ulubioną Panią od przeróbek, która wywraca oczami jak mnie widzi z błagalną miną, ale wszystko zrobi na „już” i nawet przypomni, że dziś impreza i wypada odebrać sukienkę 🙂

Pewnego dnia jednak moja metoda „wyrzuć wszystko co Ci się nie przyda” wprawiła mnie w nie lada problem. Wyobraźcie sobie moją minę kiedy pewnego wieczoru Antek mówi

„Mama, a czytałaś na e-dzienniku, że jutro będziemy robić kukiełkę?”

(Tutaj pada cała seria niecenzuralnych słów wykrzyczanych w myślach)

No pewnie, że nie czytałam. Zapomniałam. Patrze w ten e-dziennik i czytam coś w tym stylu ” Jutro dzieci musza przynieść skrawki materiałów, guziki, tasiemki, bo będą robić kukiełkę”.

No i musiałam pociąć starą koszulkę męża, moje rajstopy, kawałek serwetki, aby moje dziecię miało skrawki materiału.

Dlatego posiadacze dzieci zróbcie sobie takie pudełko na „artystyczne pierdoły”, i wrzucajcie tam wszystko co może się przydać. Bo na przykład pewnego wieczoru dowiesz się, że na jutro muszą zrobić rakietę z rzeczy z recyklingu.

Mój podstawowy niezbędnik szwalniczy:

  • igła
  • zestaw nici
  • kilka guzików
  • agrafka
  • pudełko na „przydasie do szkoły i DIY”
  • numer telefonu do fajnej krawcowej

Podrzucam Wam kilka fajnych pomysłów na organizację artykułów do szycia.OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…