GOTUJE,Wpis

Szybki groszek z marchewką

Są takie dni, że bardzo nie chce mi się gotować. Nie mam ani pomysłu, ani ochoty na ślęczenie przy garach. Kombinuje jak mogę, aby jednak coś wyczarować na obiad dla moich chłopaków, a specjalnie się nie narobić. Najlepiej sprawdzają się potrawy z serii „samo się robi” plus szybki dodatek, zazwyczaj są to pikle i kiszonki domowej roboty. (Podobno robię przepyszne ogórki kiszone , chociaż według mnie najlepsze kiszaki na świecie to robiła moja babcia Wandzia.)

Gdy nie mam czasu na przygotowanie surówki i nie chce mi wędrować do piwnicy po zaprawy, to ten przepis sprawdza się idealnie. Osobiście uwielbiam taki groszek z marchewką.

Często kombinuje i po prostu idę na skróty, dlatego zamiast kroić marchewkę i łuskać groszek korzystam z gotowej mieszanki konserwowej 😉

Szybki groszek z marchewką

Składniki:

  • 1 słoiczek mieszanki groszku z marchewką
  • 2 łyżki masła
  • 1 łyżka bułki tartej
  • Po szczypcie soli, cukru i pieprzu
  • woda

Sposób przygotowania:

  1. Mieszankę warzywną odcedzić. Wrzucić do rondelka dodać masło i przyprawy. Podgrzewać na małym ogniu.
  2. Gdy masło się roztopi dodać bułkę tartą. Podgrzewać ciągle delikatnie mieszając.
  3. Jeśli lubicie rzadszą konsystencję możecie dolać trochę wody.

Smacznego 🙂

OlaKombinuje

 

 

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…