ORGANIZUJE,SPRZĄTA,Wpis

Jak posprzątać kuchnię krok po kroku.

Nie wiem jak u Was, ale kuchnia jest od zawsze moim ulubionym miejscem w domu. Nie ważne czy to jest dom mój, rodziny czy znajomych. Najlepiej i najswobodniej czuje się właśnie w tym pomieszczeniu.

Kuchnia w naszym domu jest miejscem w którym przebywamy najczęściej, stąd też  panuje w niej jest zawsze największy rozgardiasz. Dzieciaki przy kuchennym stole malują farbami i lepią plastelinowe ludki. Ja codziennie gotuje i przyrządzam przeróżne potrawy. To w kuchni tworzę najwięcej wpisów na bloga i pije kawę z mężem w sobotni poranek. Naszych gości również zazwyczaj przyjmujemy w kuchni, gdyż jest to jedyne miejsce gdzie przy stole może usiąść wiecej niż cztery osoby. Kuchnia to według mnie serce każdego domu i powinien panować w niej ład i porządek, aby przebywanie w niej było jeszcze przyjemniejsze. Dobra, jeśli masz w domu męża i dzieci to chociaż względny ład i porządek. Tym moim chłopom tłumacze ciągle, że wysiłek wkładany we włożenie brudnych naczyń do zlewu jest wprost proporcjonalny do włożenia ich do zmywarki, ale nie dociera.

Jakiś czas temu pokazałam Wam mój sposób na mycie łazienki. Dzisiaj zdradzę Wam jak najszybciej uporać się w codziennym bałaganem w kuchni.

Jak posprzątać kuchnię krok po kroku

Codziennie

 1. Uchyl okno.

 2. Opróżnij zmywarkę- jeśli jest pełna

 3. Umieść wszystkie brudne naczynia w zmywarce lub włóż je do zlewozmywaka napełnionego gorącą wodą z płynem do naczyń.

 4. Powyrzucaj wszystkie śmieci leżące w kuchni (zgniłe owoce, puste opakowania, papierki). Opróżnij kosz na śmieci gdy tylko się zapełni.

 5. Poodkładaj wszystkie rzeczy na swoje miejsce

 6. Włącz zmywarkę lub też umyj naczynia ręcznie.

 7. Przetrzyj stół i blaty.

Raz w tygodniu lub w miarę potrzeb

(ja sprzątam kuchnie zazwyczaj w piątek)

 1. Wszystko to co na codzień.

 2. Zrób przegląd lodówki i odśwież jej wnętrze – tutaj dowiesz się jak zorganizować swoją lodówkę klik

 3. Umyj mikrofalówkę i piekarnik klik

 4. Przetrzyj płytki na ścianie, półki, blaty, fronty szafek mokrą ściereczką. Ja spryskuje wszystko domowym płynem do czyszczenia (przepis tutaj klik) , a następnie wycieram do sucha ręcznikiem papierowym.

 5. Opróżnij kosz na śmieci. Wytrzyj szafkę w której trzymasz kosz na śmieci (tu również przyda się niezawodny domowy środek czystości).  Załóż nowy worek na śmieci.

 6. Wrzuć ścierkę do prania i powieś nową. Jak składać i przechowywać ręczniki dowiesz się tutaj klik.

 7. Pozamiataj i umyj podłogę.

 8. Raz dwa razy w roku robię gruntowne porządki o których więcej dowiesz się tutaj klik.

Gotowe.

Podrzucam Wam listę kontrolną do druku, aby łatwiej się sprzątało

OlaKombinuje

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…