ORGANIZUJE,SPRZĄTA,Wpis

Jak zorganizować kubki i filiżanki

Od jakiegoś czasu staram się zmienić moje podejście do życia na bardziej minimalistyczne.  Pozbywam się z naszego domu zbędnych rzeczy, które nie mają dla nas większego znaczenia, a zajmują cenne miejsce.

Ciągle uczę się „chcieć” mniej. Nie kupuje już rzeczy pod wpływem impulsu i nie wpadam w szał zakupowy widząc słowo „promocja”

O ile zapanowałam nad zakupami odzieżowymi,  to jednak ciągle walczę z moim zamiłowaniem do kuchennych akcesoriów. Totalnie głupieje na punkcie przeróżnych kubków i filiżanek. Uwielbiam pić kawę w ładnych filiżankach i siedzieć w fotelu mając w dłoni ciepły oryginalny kubek. Mam kilka ulubionych kubeczków, ale ciągle wzdycham do miliona innych ( w kwiatki, flamingi, muminki, złote, srebrne, w kropki, w paski).

Postanowiłam jednak, że nie kupię kolejnego dopóki jakiś stary się nie stłucze/wyszczerbi. I jak na razie mi się to udaje…

Dzisiaj podrzucę Wam kilka pomysłów jak zorganizować kubki i filiżanki.

Jak zorganizować kubki i filiżanki?

Najpierw zaczniemy od tego co warto mieć w swoim domu

Musisz mieć:

  • 6 kubków lub szklanek z uchem o pojemności 250 ml (minimum tyle ile masz domowników + kilka dla gości)

Warto mieć: wszystko co powyżej +

  • 4-6 kubków do herbaty o pojemności 330 ml (dla mnie 250ml herbaty to za mało)
  • 4-6 filiżanek do kawy o pojemności 200 ml (filiżanki przydadzą się też do serwowania deserów, gdy nie masz pucharków)
  • kubek termiczny (przyda się w podróży)

Fajnie mieć:

  • 2-6 szklanki do latte
  • 1 duży kubek na herbatę/zupę taki 500ml (mam takie 3, ale chciałabym więcej)
  • filiżanka do espresso (jeśli pijasz)
  • imbryczek z filiżanką do zaparzania herbaty
  • słoik ze słomką (przyda się do mrożonej herbaty czy lemoniady)

Zreorganizuj

Teraz jak już wiesz czego mniej więcej potrzebujesz wyciągnij wszystkie kubki/szklanki/filiżanki z szaf i wyrzuć wszystkie pęknięte/ wyszczerbione/odbarwione. Jeśli są jakieś których nie lubisz to sprzedaj na pchlim targu/oddaj potrzebującym/wyrzuć. Zostaw jedynie te, z których picie sprawia ci przyjemność. Nie widzę sensu przechowywania rzeczy, które nie sprawiają nam żadnej radości, a zajmują cenną przestrzeń. Jakiś czas temu pozbyłam się wszystkich zbędnych filiżanek, kubków, szklanek (moja babcia zbierała wszystko, bo może się przydać), wierzcie mi że ani razu nie pomyślałam o nich „szkoda, że się ich pozbyłam”.

Gdzie przechowywać kubki?

Kubki najlepiej umieścić w szafie blisko zmywarki i obok czajnika. Jeśli dopiero organizujesz swoją kuchnię to koniecznie zaplanuj jej rozkład tak, aby szafka na szklanki i talerze była w bezpośrednim sąsiedztwie zmywarki. Wierz mi, że ułatwi Ci to codzienne funkcjonowanie.

Jak przechowywać kubki?

Podrzucam również kilka ciekawych pomysłów na przechowywanie z mojego ulubionego Pinterestu
OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…