ORGANIZUJE,Wpis,WYCHOWUJE

Pomysły na przechowywanie w pokoju dziecięcym

„Proszę posprzątać swój pokój!” – Rozkaz wydawany w prawie każdym domu, w którym mieszka dziecko 😉

Każdy rodzić marzy, aby w pokoju jego dziecka panował ład i porządek. Niestety zazwyczaj jest to jedynie pobożne życzenie. Czasem gdy się wejdzie do dziecięcego królestwa ma się ochotę włączyć wiadomości i sprawdzić czy przypadkiem w okolicy naszego domu nie przeszło tornado a my jakimś cudem je przeoczyliśmy. Dosięgło jednak ono pokój Waszego malucha i totalnie go zdemolowało.

Nie raz pokój moich chłopaków wyglądał jak pobojowisko i wielką karą dla nich było sprzątanie po skończonej zabawie. W pewnym momencie zorientowałam się, że sprzątanie w ich pokoju to syzyfowa praca. Większość zabawek nie miała po prostu swojego miejsca i chłopaki sprzątając odkładali rzeczy gdzie popadnie byleby zniknęły z podłogi. Przez co bałagan przenosił się z podłogi do szaf i na półki.

Kluczem do czystego pokoju jest znalezienie praktycznych sposobów na przechowywanie zabawek. Gdy dzieciaki wiedzą, że pluszaki powinny znaleźć się w koszu, książki na półeczce, a klocki w konkretnym pudełku sprzątanie idzie błyskawicznie.

Podrzucam Wam dzisiaj kilka fajnych pomysłów z sieci na przechowywanie w pokoju dziecięcym. Następnym razem pokażę Wam w jaki sposób zorganizowaliśmy zabawki w królestwie Antka i Leona.

Pudełka na zabawki

Małe i średnie pudełka to super sprawa na przechowywanie zabawek. Najlepiej przeznaczyć jedno pudełko na jedną kategorię zabawek np. klocki, figurki, piłeczki. Dziecko znajdzie bez problemu konkretną rzecz nie rozrzucając przy tym wszystkich zabawek.

1 2 3
1 2 3
1 2 3
1 2 3

Półeczki na książki

Książki najlepiej przechowywać na półkach aby się nie niszczyły.

1 2 3
1 2 3
1 2 3
1 2 3

Lalki barbie

Gdy Wasza pociecha posiada dużą ilość lalek barbie itp. to dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie ich w organizerach. Wiecie, aby im się fryzury nie psuły i ubrania nie niszczyły 😉 Gdy byłam małą dziewczynką, to uwielbiałam lalki barbie. Sama szyłam im ubranka i robiłam fryzury. Niestety słaba byłam w te klocki i kilka z nich skończyło z łysą głową.

1 2 3
1 2 3

Maskotki i pluszaki

Wydaje mi się, że najwięcej optycznego bałaganu dają porozrzucane pluszaki. Poniżej 3 genialne pomysły na ich przechowywanie.

1 2 3
1 2 3

Artykuły kreatywne

Przy wykonywaniu przeróżnych prac plastycznych bardzo ważne jest, aby na biurku był porządek. Mając pod ręką poukładane i posegregowane artykuły plastyczne, malowanie i rysowanie to czysta przyjemność. Mała uwaga ode mnie. Mając małe dzieci lepiej te przyrządy przechowywać poza ich zasięgiem. U nas był już wielki smok namalowany markerem na białych drzwiach, ślimak na pokojowej ścianie i wielka podobizna mamy w korytarzu. Wszystko w wykonaniu Antoniego. Leon natomiast upodobał sobie bazgrolenie po książkach i dokumentach.

1 2 3
1 2 3

Samochody

Aby uniknąć „przejechania się” na resoraku, warto wyposażyć swoje dziecko w organizer na samochodziki. Poniżej 3 genialne rozwiązania. Listwy magnetyczne, półeczka i organizer z skrzynce typu DIY.

1 2 3
1 2 3

Klocki lego

Więcej genialnych pomysłów na organizację klocków lego znajdziecie tutaj.

lego-organizacja

Jak Wam się podobają takie rozwiązania?

OlaKombinuje 🙂

 

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…