Wpis

Co warto uporządkować w nowym roku

Nowy rok daje nam niesamowicie dużo siły do tworzenia planów i postanowień. Ja też, pewnie jak większość na tym globie, mam w głowie sprytny plan zadań, z czego połowy nie da się zrealizować. Jednak zanim zacznę wprowadzać w życie nowe zmiany, najpierw zabiorę się za uporządkowanie zaległych zadań, aby mnie nie przytłaczały. Warto w nowym roku oczyścić swoje otoczenie ze zbędnych rzeczy i spraw, aby ze spokojem realizować nowe.

Akcja organizacja

Jeśli jeszcze jej nie zrobiłeś, to nowy rok może być idealnym momentem na pozbycie się zbędnych rzeczy i uporządkowanie tych, które są nam potrzebne. Zapraszam do lektury wpisu „Akcja organizacja”, gdzie krok po kroku dowiecie się jak odgracić i zorganizować Wasz dom na nowo.

Skrzynka mailowa

Ja przed świętami, nieświadomie zapisałam się do tylu newsletterów, że o mało nie dostałam zawału, jak po świętach weszłam na pocztę. Często nie zwracamy uwagi na zgody jakie klikamy przy zakupach internetowych, wyrażając tym samym zgodę na wysyłanie informacji handlowych drogą mailową. Ja potem dostaje szału jak muszę szukać maila, na którego czekam wśród pierdyliona ofert, które mnie nie interesują. Polecam wypisać się z wszystkich newsletterów, które nas wkurzają i usunąć stare wiadomości, które nie są już Wam potrzebne.

Zdjęcia

Próbowałam zrobić podsumowanie roku, ale jak zaczęłam przekopywać się przez te wszystkie zdjęcia, które zrobiłam w ostatnim roku to stwierdziłam, że najpierw zabiorę się za usunięcie tych beznadziejnych i bezsensownych kadrów, które zaśmiecają mi pamięć w telefonie. Jak już zrobicie porządek, to wybierzcie najfajniejsze fotki i wywołajcie. Nie wiem jak Wy, ale ja zdecydowanie bardziej lubię przeglądać zdjęcia w albumach niż w telefonie czy laptopie.

Dokumenty

Nie będę się wymądrzać, bo sama mam ostatnio w nich niezły bajzel. Jednak, wiem jakie to ważne mieć posegregowane dokumenty, kiedy trzeba pozałatwiać sprawy urzędowe. Porządek w dokumentach jest w czołówce moich zadań do zrobienia w styczniu.

Spiżarnia i zamrażarka

Zanim zabierzecie się za kupowanie nowych zapasów, sprawdźcie co zalega z Waszej spiżarni i zamrażarce. Wykombinujcie jakieś ciekawe dania z tego co macie np. na domówkę karnawałową.

Zabawki

Moje dzieci dostały na święta sporo nowych zabawek i gadżetów. Jak tylko wybędą z domu, pochowam część starych=zapomnianych zabawek, aby nie zagracały niepotrzebnie ich pokoi. Wyciągnę je za kilka miesięcy, kiedy nowe im się znudzą.

Takie są moje plany organizacyjne na styczeń. Zrobiłam już nalot na spiżarnię i będę kombinować nowe potrawy 😉

OlaKombinuje

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…