Boże Narodzenie,GOTUJE,ORGANIZUJE

Świąteczne przygotowania- 3 tygodnie do świąt

Niektórzy wpadają w panikę kiedy do świąt zostało mało czasu. Uspokajam.

Nawet jeśli nie będziecie mieli wszystkiego gotowego na tip-top to święta i tak się odbędą.

Jeśli nie macie czasu, zdrowia czy ochoty, to nie musicie na siłę przygotowywać pierdyliarda zadań. Jaka jest przyjemność ze świąt, kiedy w nerwowej atmosferze biegasz z miotłą czy z furią kręcisz placek. Tylko spokój nas uratuje 😉

Do świąt mamy jeszcze dużo czasu i jak tylko macie ochotę to zdążycie się do nich przygotować.

Ja uwielbiam przedświąteczny okres i z radością wykonuje wszystkie zadania, ale oczywiście nie w pojedynkę. Skoro święta spędzamy w rodzinnej atmosferze to i przygotowujemy się do nich rodzinnie. Każdy bez wyjątku włącza się do akcji „Idą święta”.

3 tygodnie do świąt

Zaplanuj świąteczne menu

Potrawy na święta przygotowuje przez cały miesiąc, aby nie stać przy garach całymi dniami w święta. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak planuję Wigilię to kliknijcie tu, a jak interesuje Was co robię, aby nakarmić dużo ludzi niedużym nakładem czasu i energii to kliknijcie tu.

Zaplanuj listę zakupów 

Kto nie chce się przepychać miedzy półkami i stać w kolejkach, niech już teraz zaopatrzy się w potrzebne rzeczy.

Kup prezenty dla najbliższych

Ostrzegam, że lepiej teraz się w nie zaopatrzyć, aby nie szaleć na ostatnią chwilę. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla przedszkolaka to kliknijcie tu.

Zorganizuj i zaopatrz się w artykuły do pakowania prezentów

 

Udekoruj dom na święta

Wykorzystaj ozdoby, które już masz albo zrób sama proste dekorację np. Choinki DIY lub Stroiki w wazonach. Ja często wykorzystuje to co już mam w domu, tylko nadaje tym dekoracjom świątecznego charakteru.

Upiecz pierniki

OlaKombinuje

 

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…