Boże Narodzenie,Odpoczywa,ORGANIZUJE,Wpis

DIY: Bożonarodzeniowe stroiki w wazonie. 3 piękne pomysły

Pewnie jak większość ludzi na tym globie mam jobla na punkcie świątecznych dekoracji. Uwielbiam święcące lampki, migoczące bombki, błyszczące brokaty, bałwanki, choineczki, gwiazdorki, ptaszki, elfy  i wszystkie inne elementy wprowadzające w świąteczny klimat.

Zachwycam się pięknymi świątecznymi aranżacjami. Zawsze zatrzymuję się przy dekoracjach bożonarodzeniowych, aby nacieszyć trochę oko. Zachwycam się tak kilka minut, a potem dostaje mini zawału gdy spojrzę na cenę. Niestety piękne rzeczy zazwyczaj sporo kosztują. Rok w rok toczę wewnętrzną walkę  z moim świątecznym rozrzutnikiem a trzeźwo myślącą posiadaczką skromnego portfela. Wykombinowałam sobie, że sama będę robić ozdoby, które będą piękne a jednocześnie nie zrujnują domowego budżetu.

Często kupuje dekoracje świąteczne po świętach, gdy są co najmniej o połowę tańsze i następnego roku wykorzystuje wyprzedażowe łupy.

Dzisiaj podzielę się z Wami patentem na stroiki w wazonie.

Posiadam 3 przezroczyste wazony, których zawartość zmienia się sezonowo. Wielkanocą znajdują się w nich kolorowe wiosenne kwiaty, ptaszki i pisanki, latem polne kwiaty a jesienią liście, szyszki i kasztany.

Dzisiaj pokaże Wam jak w tym roku udekorowałam moje wazony. Staram się wykorzystywać to co już mam w domu, aby nie rujnować świątecznego budżetu. Kupiłam jedynie lampki na baterie w Ikea (10 zł) i mały sznur ledowy (7zł).

Bombkowy wazon

bombkowy-stroik

W tym roku taki świecący czerwony wazon będzie zdobił pokój babci.

Co potrzeba:

  • szklany wazon
  • lampki ledowe na baterie
  • dowolne bombki

Pachnący wazon

stroik-pachnacy

Idealny do kuchni. Nie dość, że pięknie wygląda to jeszcze cudownie pachnie świętami.

Co potrzeba:

  • szklany wazon
  • świeca
  • suszone pomarańcze, goździki, laski cynamonu, gwiazdki anyżu

Elegancki stroik w cylindrze

maly-stroik

Mój ulubiony, ozdabia nasz odmieniony korytarz i doskonale w nim wygląda.

Co potrzeba:

  • wazon cylinder
  • bombmki dowolne
  • lampki ledowe na baterie
  • malowane gałązki (kupiłam je 2 lata temu za 1 zł w kwiaciarni)

 

Jak Wam się podobają moje wazony w świątecznej odsłonie?

OlaKombinuje 

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…