ORGANIZUJE,SPRZĄTA,Wpis

Jak zorganizować domową apteczkę

Gdy jeszcze nie byłam mamą nie zwracałam zbytniej uwagi na to gdzie i jak przechowuję lekarstwa. Jednak od kiedy w domu pojawiły się dzieci musiałam zorganizować domową apteczkę. Początek jesieni to dobry moment na zrobienie porządku w domowej apteczce.

Gdy wchodzimy z sezon jesienno-zimowy nasza odporność spada i jesteśmy bardziej podatni na przeróżne infekcje. Warto mieć w domu „Dobrze zaopatrzoną apteczkę”. Oczywiście musi być ona też dobrze zorganizowana i regularnie sprawdzana.

Jak zorganizować domową apteczkę w kilku krokach.

Zgromadź wszystkie lekarstwa w jednym miejscu

Przeszukaj szafki i szuflady i zbierz wszytskie syropy, tabletki, krople itp. w jednym miejscu.

lekarstwa1

Sprawdź daty ważności.

Nie musze chyba nikomu mówić, że nie wolno stosować przeterminowanych lekarstw. Wszystke przeterminowane lekarstwa wyrzucaj do specjalnych pojemników, które znajdują się w większości aptek.

Pooznaczaj lekarstwa.

Zazwyczaj wyrzucam pudełka i ulotki, aby niepotrzebnie nie zagracać apteczki. W razie czego zawsze można znaleźć ulotkę w Internecie. Ja zazwyczaj wiem jakie lekarstwa są na co i jak je dawkować. Jednak gdy mąż musi podać dzieciom lekarstwo to już pojawia się problem. Warto oznaczyć na co jest dany lek i jak go zażywać np. syrop na kaszel suchy. Antek 3x5ml Leon 3×2,5ml. Naklej naklejkę z informacjami lub opisz markerem na etykiecie.

Posegreguj.

Ja przechowuje medykamenty w  3 pudełkach. 1- syropy, 2-tabletki 3- maści krople. W osobnym pudełku mam apteczkę pierwszej pomocy.

lekarstwa2 lekarstwa4

Znajdź odpowiednie miejsce do przechowywania.

Apteczka pierwszej pomocy musi być w miejscu łatwo dostępnym. Ja swoją chowam w szafie w pokoju dziennym, w razie przecięcia mam do niej swobodny dostęp. Pamiętaj aby resztę lekarstw schować poza zasięgiem dzieci. Ja przechowuje je w dużej szafie na wysokiej półce wraz z inhalatorem i tubą do inhalacji. Moje dzieciaki do tej szafki z pewnością nie dosięgną.

Sprawdzaj stan co jakiś czas.

Raz na jakiś czas należy zrobić ponowny przegląd apteczki. Ja robię to 2 razy do roku. Po sezonie zimowym i po sezonie letnim. Sprawdzam wtedy w jakie specyfiki musze zaopatrzyć moją apteczkę a przy okazji pozbywam się tych przeterminowanych.

Zobacz też jak zaopatrzyć domową apteczkę.

Kilka pomysłów na przechowywanie lekarstw

 

1 2 3
1 2 3
lekarstwa-kolaz02
2 3
OlaKombinuje

 

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…