ORGANIZUJE,Wpis

Wielkanocy koszmar- pisanki (pomysły i inspiracje)

Mój wielkanocny koszmar to pisanki.

Jako dziecko cieszyłam się jak głupia na malowanie jaj. Oczywiście w mojej głowie widniały piękne wzorzyste ornamenty niczym na fresku Michała Anioła. Pomysłów miałam tysiące: piękne szlaczki, wymyślne wzorki, kolorowe kwiatki. Gorzej było z ich wykonaniem. Każda próba stworzenia pisanki idealnej kończyła się stworzeniem bezkształtnego kleksa na jaju. Nie ważne czy malowałam farbkami czy pisakami, efekt zawsze był ten sam- opłakany.

Gdy dorosłam pogodziłam się z tym, że nigdy spod mojej ręki nie wyjdzie piękna pisanka. Odpuściłam więc i postanowiłam nie kompromitować się więcej. Każdy kto wcześniej zaglądał do mojego koszyczka parskał śmiechem i pytał „czyja to pisanka?”.

Od kiedy z Kamilem zaczęliśmy chodzić ze wspólną święconką to on zajmował się pisankami. Gdy jeszcze studiowaliśmy korzystał z pisaków i zakreślaczy więc nie było tragedii (kilka szlaczków kilka kropek, jakieś gwiazdki). Jednak postanowiłam zakończyć nasze pisankowe męki, gdy powędrowałam do kościoła z koszyczkiem, w którym straszyły jaja wymalowane moimi lakierami do paznokci. Nie pytajcie mnie proszę czy takie jaja nadają się do spożycia. Kamil zjadł je oczywiście z ogromną ilością majonezu i żyje do dziś, ale on ma chyba żołądek ze stali. Od tamtej pory kupuję okleinę na jaja i problem z głowy. Chociaż kto wie, może w tym roku moje dzieci zechcą przenieść swoje zapędy artystyczne na jaja.

Pomimo nienawiści do tworzenia pisanek czy innych kraszanek, absolutnie uwielbiam patrzeć na piękne wielkanocne jaja. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że takie zawsze były w mojej wizji. Niestety nie każdy kto ma piękną wyobraźnie ma również zdolne ręce.

Na szczęście na świecie jest dużo pomysłowych i zdolnych bestii jak na przykład Anita. Swoją drogą ciekawa jestem jak będą wyglądały jej pisanki.
Wynalazłam na Pintereście kilka pisankowych inspiracji. Ja i moje dwie lewe ręce tylko się nimi zachwycamy. Jednak może Wy zdecydujecie się skorzystać z poniższych pomysłów i stworzycie przepiękne jajka do domowych święconek.

Pastelowe jajka

Ostatnio bardzo modne są pastelowe kolory. Są niezwykle miłe dla oka: jasne, łagodne, niejaskrawe. Na stronie Mrs. Polka Dot znajdziecie instrukcje jak stworzyć piękne pastelowe jaja.

jaja pastelowe

Czarno-białe jaja

Takie kolory ostatnio bardzo do mnie przemawiają. Są ponadczasowe i pasują dosłownie do wszystkiego. Byłam w pozytywnym szoku gdy zobaczyłam tak wystylizowane jaja. No ale, kto powiedział, że pisanki muszą być kolorowe i pstrokate? Hmy?

czarno biale jaja

Jajka w stylu Glamour

Styl glamour jest niezwykle ozdobny, pełen blasku i przepychu. Jajka glamour powinny być  potraktowane brokatem czy też złotą farbą. Nie jest to mój styl, ale takie jaja mogłyby znaleźć się w mojej święconce. (pewnie zostałyby ozdobione brokatowym lakierem do paznokci)

jajka glamour

Jaja z jajami

Jakbym stworzyła takie jaja to moje dzieci nie posiadałyby się z zachwytu. Podejrzewam, że każde dziecko byłoby szczęśliwe niosąc w koszyczku jajko przebrane za jego ulubionego bohatera bajkowego. Gdy tworzyłam kolaże Leon zajrzał mi przez ramię i mówi „Mama pać Miniomek”. Antek natomiast „Wow. Ale super Żółwie Ninja”. Ubolewam, że nie potrafię stworzyć takich kreskówkowych jaj. Może namówię męża aby spróbował.

jaja z jajem

Artystyczne pisanki

Tutaj wyższa szkoła jazdy pisankowej. Trzeba być prawdziwym artystą aby takie cudo stworzyć. Moje niestety wyglądają tak tylko w wyobraźni.

artystyczne jaja

Jaja hipstera

Hipster to odmiana człowieka. Jego cechy charakterystyczne są tak wyrafinowane, że nikt właściwie nie jest pewien, jak wyglądają. Za punkt honoru postawił sobie oryginalność. Tak oryginalny, że w skali oryginalności od 1 do 10 jest siedemnastką, a jego odbicie w lustrze chciałoby wyglądać tak jak on. (definicja z nonspnsopedi). Mi jednak hipster kojarzy się z przeróżnymi wąsami i brodami. Takie jaja będą idealnie pasować do hipstera. Cokolwiek to znaczy 😉

jaja hipsterskie

Wszytskie pisanki tak mi się podobaja, że nawet cieszę się z tych moich dwóch lewych rąk. Jakbym faktycznie miała artystyczne zdolności to po tym wpisie musiałabym chyba wykupić cały kurnik, żeby mi starczyło jaj do ozdabiania.

Jeśli szukacie pomysłów na dekorację wielkanocne kliknijcie tutaj.

OlaKombinuje

Źródła zdjęć: 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Pinteresta. Znajdziecie je na moim profilu na tablicy Easter.

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…