Pudełka i pudełeczka do przechowywania. Co warto mieć i jak to zorganizować?

Mam fioła na punkcie przeróżnych pudełek do przechowywania żywności. Posiadam bogatą kolekcję, ale ciągle dokupuje nowe.

Używam, ich przede wszystkim do przechowywania żywności w lodówce (Jak zorganizować lodówkę?), pakowania drugiego śniadania czy zamrażania gotowych potraw. Bardzo często gotuje większe porcję potraw nadających się do mrożenia, aby mieć co jeść w awaryjnych sytuacjach.

Co warto mieć i jak to zorganizować?

Zanim kupisz niezbędne pudełka i pudełeczka zastanów się czy nie możesz wykorzystać czegoś co już masz w domu np. pudełka po lodach, serkach czy słoiki.

Co musisz mieć

W domu musisz mieć kilka zamykanych pojemników do przechowywania jedzenia w lodówce.

Uniwersalny zestaw pojemników

1 2 3 4 5

Pojemniki na przyprawy i produkty sypkie

1 2 3 4 5

 

Co warto mieć ?

Pudełka funkcyjne do lokówki:

Lunchbox

1 2 3 4 5

Co fajnie mieć

Przenośny pojemnik na żywność

Pudełka do panierowania 5https://www.ceneo.pl/19767624#crid=166860&pid=15597

Pudełko do przechowywania ciasta i tortów 1 2 3 4

 

 

Mam na serio sporo pojemników i raz zachodziłam w głowę, jak te pudełka praktycznie zorganizować. Te, które używam sporadycznie przechowuje na półce w spiżarni. Te  z których korzystam na co dzień przechowuje w kuchni. W nowej kuchni na pewno zaplanuje na nie specjalną szufladę.

Tak wygląda moja półka z pudełkami. Poukładałam je według kształtu. Wszystkie pokrywki umieściłam w największym pudełku i ułożyłam je według rozmiarów. Jak na razie jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie jakie wykombinowałam.

Pozbądź się wszystkich pękniętych i zniszczonych pudełek oraz pokrywek do których nie masz kompletu. Na pewno ich więcej nie wykorzystasz. Zostaw sobie natomiast 2-3 pudełka bez pokrywki. Przydadzą się do marynowania lub panierowania.

Inspiracje z sieciOlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *