ORGANIZUJE,Wpis

Kieliszki, szklanki- co warto mieć i jak to zorganizować?

Kieliszki, szklanki- co warto mieć i jak to zorganizować?

Istnieje wiele rozmaitych kieliszków i szklanek do serwowania napoi alkoholowych. Czasem można się pogubić w tych wszystkich kształtach i rozmiarach. Do samego wina jest co najmniej kilkanaście rodzai.

Riedel Glasses Wine

Bardzo lubię wino. Najbardziej białe półwytrawne. Kiedyś nie zwracałam za bardzo uwagi na to, w jakim naczyniu pije (czasy studenckie). Teraz jednak nie wyobrażam sobie pić wina w szklance do whisky. Każdy alkohol, aby wydobyć cały jego smak i aromat, należy pić w odpowiednim naczyniu. Nie jestem wielkim specjalistą, ale podstawy znam.

Poniżej znajdziecie małą ściągę podstawowych naczyń do alkoholu

kieliszki-i-szklanki-co-warto-miec-i-jak-to-zorganizowac
Grafika MannerAndLane– Opracowanie własne

Dawniej miałam  fioła na punkcie fajnych szklanek i kieliszków. Teraz staram się myśleć praktycznie i ekonomicznie. Wybieram takie rzeczy, których faktycznie będę używać, a nie będą jedynie kolejną kurzącą się pierdołą.

Kupując szklanki i kieliszki staram się wybierać takie, które są niedrogie i które mogę dokupić na sztuki. Jestem straszną łamagą i rzeczy same lecą mi z rąk. Nie zliczę już szklanych przedmiotów, które się potłukły przeze mnie. Jeśli masz podobny problem rób tak samo. Nie będziesz przeżywała, gdy potłuczesz np. kryształowy kieliszek do martini, który dostałaś od męża w prezencie.

Jeśli jedynie okazjonalnie pijecie alkohol/przyjmujecie gości, nie musicie mieć od razu całego arsenału kieliszków. W razie większej imprezy zawsze możecie pożyczyć od rodziny/sąsiadów.

Podpowiem Wam dzisiaj na własnym przykładzie jakie kieliszki trzeba, warto i fajnie mieć w domu.

Nie będę pisać ilości, ponieważ każda rodzina ma inne potrzeby. Młode małżeństwo mieszkające na kawalerce potrzebuje zaledwie kilku sztuk, rodzina 2+2 trochę więcej a „Mamy i Teściowe” musza być już dobrze zaopatrzone w różne szklanki czy kieliszki, bo w święta czy na imprezach rodzinnych goszczą zdecydowanie więcej osób. Dopasujcie zatem ilości do własnych potrzeb.

(Poniższa lista jest jedynie propozycją na domowe zaopatrzenie i organizację).

Co trzeba mieć:

 • Małe kieliszki do wódki
 • Kieliszki do wina- przynajmniej jeden rodzaj
 • Szklanki o pojemności co najmniej 250ml- do soków, wody lub drinków

Co warto mieć:

 • Kieliszki do białego wina
 • Kieliszki do czerwonego wina
 • szklanki o pojemności co najmniej 300 ml- do drinków lub piwa

Co fajnie mieć:

Z poniższej listy wybierz jedynie to co faktycznie Ci się przyda. Jeśli nie lubisz likierów czy martini takie kieliszki są absolutnie zbędne.

 • Kieliszki do likierów
 • Kieliszki do martini
 • Kieliszki do margarity
 • Kieliszki do koniaku
 • Kieliszki do szampana

Pomysły na organizację:

Wieszaki DIY

1 2 3
1 2 3
1 2 3
1 2 3

Profesjonalne półki

1 2 3
1 2 3

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…