Boże Narodzenie,Wpis,WYCHOWUJE

Kalendarz adwentowy dla dzieciaków

Kiedy wraz z moją siostrą byłyśmy dziećmi, to często dostawałyśmy czekoladowe kalendarze adwentowe. Przez pierwsze 3 dni udawało nam się zjadać po 1 czekoladce dziennie. Niestety przez wrodzone łakomstwo kolejnego dnia cała zawartość lądowała z naszych dziecięcych brzuszkach. Dlatego też widząc te wszystkie wymyślne kalendarze adwentowe, zastanawiałam się jakie dziecko jest w stanie się pohamować i nie rozpakować wszystkich 24 paczuszek z niespodziankami pierwszego dnia. Nie miałam potrzeby przygotowywania takiej atrakcji dla swoich dzieciaków. Jednak w tym roku jakoś tak mnie wzięło, gdy zobaczyłam przeróżne kalandarze adwentowe w Lidlu za niecałe 15 zł. Zakupiłam takowy i zaczęłam planować.

Co zrobić, aby cała zabawa nie zakończyła się pierwszego dnia?

Największym moim dylematem było co zrobić, aby moje dwa ananasy nie rozbroiły z ciekawości całego kalendarza, gdy tylko któryś z rodziców zniknie z horyzontu. Wymyśliłam , że w paczuszki wpakuje jedynie zadania, a drobiazgi prezentowe wpakuje w osobne paczuszki i schowam w osobnym koszyku.

Wybierz zadania

Do zrobienia tego kalendarza zmotywowała mnie nasza aktualna sytuacja rodzinna. Wreszcie mój mąż jest na miejscu, a nie w rozjazdach po Polsce. W końcu możemy spędzać więcej czasu razem. W praktyce jednak różnie to wychodzi. Niestety często po pracy, zajęciach dodatkowych i odrabianiu lekcji trudno nam się zmobilizować do wspólnych zajęć. Wymyśliłam więc, że w tym kalendarzu skupie się na wspólnym spędzaniu czasu. Na stronie Dzieciaki w domu znalazłam całą masę pomysłów na fajne zadania adwentowe. Wybrałam z nich 24 zadania w które będą zaangażowani mama i tata, a czasem nawet babcia czy ciocia Ada (Ada szykuj się na zdobienie pierników).

Zadania adwentowe na 2017 rok u Gazdulskich:

 1. Wykonaj i wyślij kartkę świąteczną- kupiłam w stacjonarnym sklepie egoCraft, kilka fajnych akcesoriów do zdobienia kartek.

 2. Upiecz pierniki z mamą- (wpadaj po przepis na nasze pyszne pierniczki )

 3. Udekoruj pierniczki- o nie już nie dam się namówić na pieczenie i dekorowanie jednego dnia.

 4. Napisz list do Św. Mikołaja (ściągnęłam druk z jednego z moich ulubionych blogów Mavelo klik

 5. Przygotuj własnoręcznie zdobioną ozdobę choinkową.

 6. Zrób rodzinną sesję zdjęciową lub serie zabawnych selfie- nasza zeszłoroczna sesja i „Cała ta magia świątecznych zdjęć” klik

 7. Przebierz się świątecznie i nagraj teledysk do ulubionej świątecznej piosenki- Świąteczna Playlista czytelników coonakombinuje tutaj (jeśli chcecie coś dodać śmiało piszcie, kocham świąteczne piosenki)

 8. Wieczorem zrób popcorn i obejrzyj świąteczną bajkę z rodzicami- Świąteczne animacje klik

 9. Pomóż przygotować świąteczną potrawę.

 10. Ubierz wspólnie choinkę

 11.  Przygotuj karmnik dla ptaków

 12. Przygotuj deser dla rodziny

 13. Naucz się życzyć Wesołych Świąt w 4 językach

 14. Przeczytaj rozdział z Biblii o narodzinach Jezusa.

 15. Idź na roraty

 16. Dowiedz się jaka jest Bożonarodzeniowa Tradycja w innym kraju

 17. Zbuduj z klocków lego budowlę związaną z świętami Bożego Narodzenia

 18. Zagraj wspólnie w grę planszową.

 19. Dowiedz się jak nazywa się Św. Mikołaj w innych krajach.

 20. Posprzątaj w swoim pokoju

 21. Pomóż rodzicom porządkach przedświątecznych

 22. Pomóż w świątecznym gotowaniu.

 23. Wysłuchaj świątecznych opowieści

 24. Narysuj świąteczny obrazek

Wykonanie

Właśnie jesteśmy na etapie wymiany dachu. Zostało kilka desek i poprosiłam męża o zrobienie choinki. Nawet się nie spodziewałam, że wyjdzie taka ładna.

Niestety nie zdążyłam porobić zdjęć w tracie robienia, aby zrobić tutorial. Jeśli ktoś potrzebuje instrukcji to piszcie. Mój mąż z chęcią podpowie 🙂

 

Upominki do kalendarza adwentowego

Ostatnio bardzo ograniczyłam moim dzieciakom słodycze, dlatego teraz cieszą się z byle słodkiej pierdoły. Taka ze mnie cwana-wyrodna matka, że wykorzystałam część słodyczy pochowanych przed dzieciakami. Skupiłam się głównie na zakupie dodatków do zadań jak np. dekoracji do pierników, lampionów na roraty (również w egoCraft), artykułów kreatywnych do kartek i dekoracji świątecznych. Dokupiłam jeszcze bierki, cukierki, batoniki, orzechy. Kupiłam również chłopakom świąteczne bluzki i skarpety oraz oraz uszy renifera do świątecznych zdjęć. Mam nadzieje, że dzieciaki będą zadowolone i z chęcią włączą się w świąteczne przygotowania.

Kalendarz gotowy:)

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…