ORGANIZUJE,SPRZĄTA,Wpis

Czysty korytarz w kilku krokach

Jakiś czas temu pisałam Wam jak zorganizować korytarz – wizytówkę domu. Mając dobrze zorganizowany korytarz nie trzeba się specjalnie trudzić, aby utrzymać w nim porządek.

Pokaże dziś Wam, jak w kilku krokach szybko i sprawnie posprzątać korytarz.

Czysty korytarz krok po kroku.

  • Poukładaj/pochowaj obuwie- nienoszone buty odłóż do szafki, a buty które nosicie na co dzień ułóż schludnie na półce lub pod ścianą.
  • odłóż na miejsce rzeczy, które nie powinny się znaleźć w korytarzu
  • powieś kurtki i bluzy w szafie lub na wieszaku – Pamiętaj, aby w korytarzu, przechowywać ubrania sezonowo. Jeśli masz taką możliwość ubrania pozasezonowe trzymaj schowane w innym miejscu np. w pawlaczu czy garderobie. Ja zawsze pakuje takie ubrania w worek próżniowy i przechowuje na strychu. Im mniej zbędnych rzeczy mamy pod ręką, tym łatwiej je zorganizować i utrzymać porządek. Zobacz też wpis „Jak się pozbyć niepotrzebnych ubrań.
  • umyj lustro i drzwi wejściowe
  • wytrzyj kurze z szafek, kinkietów, lamp i parapetów.
  • przetrzyj włączniki światła
  • obmieć pajęczyny (ja ich nigdy nie dostrzegam, ale teściowa pewnie zawsze je dojrzy)
  • odkurz i zamieć podłogę, a najlepiej zatrudnij do tego męża

Gotowe 🙂

Posiadacze dzieci najczęściej są również posiadaczami bałaganu w korytarzu. Porozrzucane buty kurtki i plecaki. Ja czasem dostaje szału,  gdy wchodzę do domu i o mało nie zabijam się o pantofle moich urwisów. Dlatego pamiętajcie, że należy dostosować korytarz do potrzeb najmniejszych członków rodziny. Wyznaczone miejsce na buty ( u mnie chłopaki mają swoją szufladę w szafce oraz miejsce na półce na buty), nisko powieszony wieszak i łatwo dostępne pudełko na czapki, szale rękawice. Nie mają żadnych wymówek, żeby odkładać rzeczy na swoje miejsce. Chociaż jak to w życiu codziennym, różnie to bywa.
OlaKombinuje

OlaKombinuje

Nieperfekcyjna matka dwóch chłopaków, notoryczna słomiana wdowa, zdeterminowana pani domu, niepoprawna marzycielka. Kombinująca jak nakarmić rodzinę i przyjaciół, utrzymać zadbany, czysty i rodzinny dom oraz jak spełniać marzenia te małe i te całkiem duże.

Możesz również polubić…